EK DERS

ilyaskaya47@gmail.com sormuş 3 yıl önce

Sayın hocam, ayın 8.inde size msj göndermiştim, öncelikle size cevabınızdan dolayı teşekkür ederim. Yalnız size sormak istediğim, temaslı Karantinada olduğum ve ek derslerimin kesildiği ay Ekim ayı. Meb ek ders ücreti görüş yazısı 23/11/2020 tarihinde çıktı. Yani Ekim ayında temaslı covid 19 şüphesiyle benden kesilen 14 günlük ek ders (Ekim ayında kesinti olduğu için eskiye dönük)  tarafıma ödenir mi.

1 cevap yazılmış
Yönetici Admin cevapladı 3 yıl önce

Personel Genel Müdürlüğünün “Yüz Yüze Eğitim” konulu yazısında; “Covid-19 salgınına bağlı olarak temaslı veya şüpheli olmaları nedeniyle Covid-19 salgınına bağlı olarak temaslı veya şüpheli olmaları nedeniyle karantinaya alınan öğretmenlerin, bu süreçte ders görevlerini yapmaya devam etmesi gerekmektedir.”  Hükmü yer almaktadır.
Bu itibarla;  ek ders görevinin fiilen yapılmış olması şartıyla,  ekim ayında kesilen 14 günlük ek ders ücretlerinin takip eden aylarda ödenmesinde herhangi bir sakınca olmadığı değerlendirilmekle birlikte,  ayrıca ek ders çizelgesinin altına not da düşülebileceği veya ayrı bir çizelge de hazırlayabileceğini değerlendirilmektedir.