Milli Eğitim Mevzuatı Geçmişe yönelik aile yardım odenegi

Geçmişe yönelik aile yardım odenegi

SORU-CEVAPKategori: MevzuatGeçmişe yönelik aile yardım odenegi
Yakup Kapucu sormuş 1 sene önce

Eşim devlet memuru olarak çalışmaktadır. 07.01.2020 tarihinde doğum yaptı. Araya pandemi online eğitim gibi süreçler girdi ve biz bu dönemde aile yardımı bildirimi yapmayı unuttuk. Şimdi başvuru yaptığımızda geçmişe yönelik haketmiş olduğumuz aile yardımını alabilirmiyiz. Sonuçta burada mutemet arkadaşında ihmalkarligi var .teşekkürler iyi çalışmalar.

1 cevap yazılmış
Yönetici Admin cevapladı 1 sene önce

Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara ile ilgili; Aile yardımı ödeneğinden geriye dönük yararlanma”
Aile yardımından yararlanılabilecek eş ve çocuk durumunda meydana gelen değişiklikleri daha sonraki tarihlerde bildiren personele, ilgili mevzuatı uyarınca aile yardımı ödeneği verilmesi koşullarının mevcut olması ve 15.1.2018 tarihinden öncesine taşmaması kaydıyla, anılan bildirime dayanılarak aile yardımı ödeneğinden yararlanabileceği tarihten önceki üç aya kadar olan dönem için de aile yardımı ödenekleri verilir.
” Hükmü yer almaktadır.
Bu itibarla, aile yardımı ödeneği verilmesi koşullarının mevcut olması, anılan bildirime dayanılarak aile yardımı ödeneğinden yararlanabileceği tarihten önceki üç aya kadar olan dönem için de aile yardımı ödenekleri verilebileceği değerlendirilmektedir.