Milli Eğitim Mevzuatı HAZİRAN MESLEKİ ÇALIŞMALARI

HAZİRAN MESLEKİ ÇALIŞMALARI

SORU-CEVAPKategori: DiğerHAZİRAN MESLEKİ ÇALIŞMALARI
Sfenks59 sormuş 3 sene önce

Haziran seminerinde ilçe de görev yaptığın halde semineri o ilin merkezinde herhangi bir okulda yapılabilir mi

1 cevap yazılmış
Yönetici Admin cevapladı 3 sene önce

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün  05.06.2020  tarihli ve  43501582  sayılı  “Haziran 2020 Mesleki Çalışma Programı” konulu yazısında;

…; 1-Öğretmenler mesleki çalışmalarını kendi okul/kurumlarında yapacaklardır. Ancak salgın nedeniyle idari izinli olduğu dönemde görev yaptığı ilden ayrılanlar bulundukları il/ilçelerdeki okul/kurumlarda mesleki çalışmalarını yapabileceklerdir.

2-Görevli olduğu ilden başka il/ilçede mesleki çalışma yapacak olan öğretmenlerin öncelikle görevli bulundukları okul/kurum müdürlüklerini yazılı olarak (bilişim kanalları üzerinden) bilgilendirmek kaydıyla https://mebbis.meb.gov.tr adresi başvuru modülü üzerinden bulundukları yerin il/ilçe ve mesleki çalışma yapmak istedikleri okul/kurum müdürlüklerini tercih edeceklerdir.

3-Görevli olduğu ilden başka il/ilçede mesleki çalışma yapacak öğretmenlerin çalışma bitiminde çalışmalara katıldıklarını gösteren ilgili okul/kurum müdürlüklerinden alınacak yazı ile birlikte hazırladıkları raporları görev yaptıkları okul/kurum müdürlüklerine teslim edeceklerdir.”hükmü yer almaktadır. Bu kapsamda öğretmenler, mesleki çalışmalarını kendi okul/kurumlarında yapılacaktır. Ancak salgın nedeniyle idari izinli olduğu dönemde görev yaptığı ilden ayrılanlar bulundukları il/ilçelerdeki okul/kurumlarda mesleki çalışmalarını yapabileceklerdir.

Görevli olduğu il/ilçe’de  ise  kendi okulundan farklı bir okulda mesleki çalışmaları yapamayacaklarını değerlendirmekteyim.