Milli Eğitim Mevzuatı İKİLİ EĞİTİM YAPAN OKULLARDA YÖNETİCİ

İKİLİ EĞİTİM YAPAN OKULLARDA YÖNETİCİ

SORU-CEVAPKategori: EkdersİKİLİ EĞİTİM YAPAN OKULLARDA YÖNETİCİ
İbrahim AK sormuş 3 sene önce

Merhaba hocam Bir ilkokulda ana sınıfı ayrı gruplarla sabah ve öğleden sonra yapılan  eğitim yapıyorsa bu okul idarecileri haftada artırımlı 2 saat ek ders alır mı?

1 cevap yazılmış
Yönetici Admin cevapladı 3 sene önce

Sayın İbrahim bey,
25.08.2017 tarihli ve 30165 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşmenin “Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme” bölümünün “İkili öğretim yapan örgün eğitim kurumları yöneticilerinin ilave ek ders ücreti” başlıklı 7’nci maddesinde; “2006/11350 sayı1ı Kararın 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi uyarınca örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki yöneticilere ödenmekte olan ek ders ücreti, ikili öğretim yapan örgün eğitim kurumlarındaki yöneticilere ders yılı süresince haftada 2 saat artırımlı ödenir.” denilmektedir.
Bu itibarla, ana sınıflarında görevli yöneticilerin ikili öğretime bağlı olarak okulda bulunmak durumunda olanların ek ders ücretlerinin, ders yılı süresince haftada 2 saat artırımlı ödenmesi gerektiği değerlendirilmektedir.