Milli Eğitim Mevzuatı KARANTİNAYA ALINAN ÖĞRETMENLER

KARANTİNAYA ALINAN ÖĞRETMENLER

SORU-CEVAPKARANTİNAYA ALINAN ÖĞRETMENLER
KAYA sormuş 2 sene önce

Sayın hocam, hayırlı günler diliyorum. Kendi okulumda okul müdürü olarak görev yapmaktayım. Temaslı covid-19 şüphesiyle, Ekim ayında 14 gün karantinaya alındım. Temaslı Karantinada olduğum süre boyunca okuldaki işlerime evden devam ettim. Bu sürede okul telefon faturaları ve dys işlerime devam ettim. Temaslı Karantinada olduğum Kasım ayında ilçe milli eğitim, temaslı Karantinada okul müdürüne ek ders ödenmez diye 14 günlük ek dersimi kesti. Ben kendilerine dilekçe ile başvurup, temaslı olduğumu ve bu sürede okul işlerime uzaktan devam ettiğimi belirtsemde dilekçeme olumsuz cevap verdiler. Sizden ricam bu konuda tarafıma bilgi vermenizdir. Temaslı Karantinada olduğum sürede ek dersim ödenir mi ödenmezmi. Sizlere teşekkür, hayırlı günler dilerim. Allah\’a emanet olun.

1 cevap yazılmış
Yönetici Admin cevapladı 2 sene önce

Personel Genel Müdürlüğünün “Yüz Yüze Eğitim” konulu yazısında; “Covid-19 salgınına bağlı olarak temaslı veya şüpheli olmaları nedeniyle Covid-19 salgınına bağlı olarak temaslı veya şüpheli olmaları nedeniyle karantinaya alınan öğretmenlerin, bu süreçte ders görevlerini yapmaya devam etmesi gerekmektedir.” ile
Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün “Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi” konulu yazısında;Belirtilen tarihler arasında resmî/özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında gerçekleştirilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına 04 Ocak 2020 tarihine kadar ara verilecek olup ayrıca pansiyonlarda da barınma hizmeti verilmeyecektirhükümleri yer almaktadır.
Bu itibarla;  23 Kasım 2020 tarihinden itibaren Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına 04 Ocak 2020 ara verildiği, Personel Genel Müdürlüğünün “Yüz Yüze Eğitim” konulu yazısında
belirtildiği üzere, karantinaya alınan öğretmenlerin, ders görevlerini yapması şartıyla ek ders ücreti alması gerektiğini değerlendirilmektedir.