Milli Eğitim Mevzuatı KRONİK RAHATSIZLIĞI OLAN ÖĞRETMEN HK.

KRONİK RAHATSIZLIĞI OLAN ÖĞRETMEN HK.

SORU-CEVAPKategori: MevzuatKRONİK RAHATSIZLIĞI OLAN ÖĞRETMEN HK.
Öğretmenn sormuş 2 sene önce

Merhabalar hocam, iyi çalışmalar. Kronik rahatsızlığı bulunan bir öğretmenim. E nabızdan otomatik oluşturulan idari izin raporum var.whatsaap kanalıyla okuluma ulaştırdım. Uzaktan derslere devam ediyorum. Ancak şimdi sınavlar başladı ve yüz yüze. Kronik rahatsızlığı bulunan idari izinli öğretmene yüz yüze sınav görevi(gözetmenlik) verilebilir mi? Bir de idari izin uzaktan dersleri de kapsar mi? Okul idarem yuz yuze sınav görevi verdi ve kronik riskli hastalığım söz konusu. Nasil bir yol izlemem uygun olur?

1 cevap yazılmış
Yönetici Admin cevapladı 2 sene önce

Milli Eğitim Bakanlığı   Covıd-19 Kapsamında Esnek Çalışmaya İlişkin Usul Ve Esasların  “İdari izin” başlıklı 7’ncı maddesinin b fıkrasında;  “Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı (e-nabızda alınacak belge) bulunanlar, idari izinli sayılacaktır.” hükümlerine yer verilmiştir.
Bu itibarla; 60 yaş ve üzeri olanlar ile Sağlık Bakanlığının belirlediği KRONİK HASTALIĞI BULUNAN ÖĞRETMENLERDEN, oluşabilecek olan tüm risk ve sorumluluğu üzerine alarak   okula müdürlüğüne dilekçe vermeleri gerektiği, bu kapsamda CANLI DERS  VERMESİ ŞARTIYLA ek ders ücretinden yararlanması gerektiği  değerlendirilmektedir.