Milli Eğitim Mevzuatı PANDEMİ SÜRECİNDE REHBER ÖĞRETMENLERİN MESAİ SAATİ

PANDEMİ SÜRECİNDE REHBER ÖĞRETMENLERİN MESAİ SAATİ

SORU-CEVAPKategori: DiğerPANDEMİ SÜRECİNDE REHBER ÖĞRETMENLERİN MESAİ SAATİ
Turgut sormuş 2 sene önce

Merhaba, pandemi sürecinde Rehber öğretmenler kaç gün okula gitmelidir. diğer öğretmenler gibi bir gün mü gitmesi lazım. Rehber Öğretmenlerinin bir gün okula gitmesiyle ilgili resmi yaz var mı?

1 cevap yazılmış
Yönetici Admin cevapladı 2 sene önce

Personel Genel Müdürlüğünün “Ek Ders Ücreti” konulu  yazısında; “…6- Rehberlik öğretmenlerinin, haftada en az bir gün okulda bulunmaları kaydıyla eğitim kurumu müdürünce belirlenecek çalışma takvimine göre dönüşümlü olarak görev yapmaları, diğer çalışma günlerinde ise çalışmalarını evden yürütmeleri, 7- Eğitim kurumu yöneticileri ve rehberlik öğretmenlerinin, izinli ve raporlu oldukları günler hariç olmak üzere, bu süreçte anılan Kararın 10’uncu maddesinde kendileri için öngörülen yönetim görevi karşılığı ek ders ücretinden tam olarak yararlandırılmaları, bu süreçte yöneticilere tam gün tam yıl eğitim ve ikili öğretim kapsamında ilave ek ders ücreti ödenmemesi
Bu itibarla, Rehberlik öğretmenlerinin, haftada en az bir gün okulda bulunmaları kaydıyla eğitim kurumu müdürünce belirlenecek çalışma takvimine göre dönüşümlü olarak görev yapmaları, bu kapsamda ek ders ücretinden tam olarak yararlandırılmaları gerektiği değerlendirilmektedir.