SORU-CEVAPKategori: YönetmelikSÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN EŞ DURUMU TAYİNİ
ogretmen sormuş 8 ay önce

İYİ GÜNLER, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM. GÖREVE BAŞLAMA TARİHİM1 EKİM 2018 VE BU TARİH İTİBARİYLE 3 SENEMİ DOLDURACAĞIM. 2021 YAZ TATİLİ MAZARETE BAĞLI- AİLE BİRLİĞİ- YER DEĞİŞİTİRME ATAMASINDAN YARARLANABİLECEK MİYİM?
GEÇEN SENE KADROLU ÖĞRETMENLERİN İL DIŞI ATAMA YÖNETMELİĞİNDE 30 EYLÜL TARİHİ YERİNE 31 ARALIK TARİHİ İTİBARİYLE 3 YILINI TAMAMLAYAN ŞEKLİNDE DEĞİŞTİRİLİP YAYINLANMIŞTI. BU DURUM BU SENE 2021 YAZ TATİLİ MAZARETE BAĞLI -AİLE BİRLİĞİ- YER DEĞİŞİTİRME YÖNETMELİĞİNDE YER ALABİLİR Mİ?

1 cevap yazılmış
Yönetici Admin cevapladı 8 ay önce

“2020 Ağustos ayına münhasır olmak üzere ayın 15, 16 ve 17’sinde öğretmen kadrolarına atanacak öğretmenlerin kararnameleri de 07.08.2020 tarihinde sistem üzerinden gönderilmiş olup mazerete ilişkin yer değiştirme başvurusunda bulunacak öğretmenlerin süresi dolduğunda kadroya geçiş ve ilgililerin kadrolu öğretmen kişisel MEBBİS şifresi tanımlama işlemlerinin tamamlanarak başvuru yapabilmelerinin sağlanması gerekmektedir.” 2020 yılında ayına münhasır olduğu;
Milli Eğitim Bakanlığı tüm yer değiştirme işlemlerinde kanunen; “Hizmet puanının hesabında yer değiştirme başvurusunun son günü, hizmet süresinin hesabında ise 30 Eylül  tarihi esas alınacaktır.” kriteri kullanıldığından 30 Eylül tarihine kadar sözleşmeli öğretmenlerden muhtemel kadroya geçeceklere de bu hakkın verilmesi gerekteki değerlendirilmektedir.