SORU-CEVAPKategori: YönetmelikÜcretsiz izin
Mary sormuş 5 gün önce

Temmuz 14 2021 tarihinde doğum iznim bitti. Ücretsiz izne ayrılmak istiyorum. Bulunduğum okulda görevlendirmeyim. Kadrom ilçe mem’de. Hangi iş ve işlemleri yapmam gerekiyor ve Dilekçeyi nereye vermem gerekiyor? Teşekkürler

1 cevap yazılmış
Yönetici Admin cevapladı 5 gün önce

Doğum yapan memura, 657 sayılı Kanun’un 104. maddesi uyarınca verilen doğum sonrası analık izni süresinin bitiminden itibaren  24 (yirmidört) aya kadar aylıksız izin verilir. Yararlanmak için dilekçeyi kadronuzun bulunduğu ilçe milli eğitim müdürlüğüne vermeniz gerektiği değerlendirilmektedir.