Milli Eğitim Mevzuatı Yönetici atama yönetmeliği

Yönetici atama yönetmeliği

SORU-CEVAPKategori: YönetmelikYönetici atama yönetmeliği
Azmi Gümüş sormuş 2 sene önce

İyi günler ilkokulda okul müdürü olarak görev yapmaktayım. Okulumuzda ilkokul normal eğitim 09.00_14.50 saatleri arası. Ana sınıflarımız Sabahçı ve Öğlenci olarak ikili öğretim yapıyor. 08.00_13.00_13.00_18.00 arası eğitim verilmektedir. Bizlerde ikili öğretim ücreti olarak haftada 2 saat fazla ek ders ücreti alıyoruz. İkli eğitim idarecileriniz ücreti ödeniyor. Yönetici atama yönetmeliği ek 2 değerlendirme formunda ikli öğretimde görev yapan okul idaresi her yıl için 1 puan alır diyor. Bizler ikili öğretim ücretinden faydalanıyor. Puandan da yararlanabilirmiyiz
Arkadaşlarla tereddüte kaldık kimisi parayı ikili öğretimden dolayı fazla alıyorsak puanda alırız diyorlar. Kimiside ilkokul da normal eğitim yapıldığı için alamayız diyor.
Sizlerin bu konu hakkında görüşü nedir. Saygılar kolay gelsin.

2 cevap yazılmış
Yönetici Admin cevapladı 2 sene önce

Son dört yıl içinde ikili eğitim yapan okullarda fiilen görev yapan yöneticilere her yıl için 1 puan verileceği değerlendirilmektedir.

Azmi Gümüş cevapladı 2 sene önce

İl mebde bu işe bakan komisyon başkanışube müdürü ne sordum alamazsınız diyor sebep olarak mebbiste okulunuz tekli eğitim geçiyor diyor. Ben de devlet ikli eğitim parası veriyorsa puanda verir dedim.
Başvuru komisyonu Red edebilir.